בעל עסק: הביטוח שאתה חייב לעשות למען העסק שלך

במציאות של היום, ביטוח מסחרי הוא כבר מזמן לא מוצר שבעלי עסק יכולים לוותר עליו. מהם היתרונות שהוא מעניק ולמה מדובר במצרך חובה גם לעסק שלכם?

ביטוח מסחרי
ביטוח מסחרי – ביטוח חובה לכל עסק

אחד מהשיעורים הראשונים שכל בעל עסק לומד כבר בתחילת הדרך הוא הצורך להיות ערוך לכל תרחיש. הקמת עסק ותפעולו השוטף מחייבים השקעת אינספור מאמצים, ובמקביל גם הפגנת מוכנות לאירועים יוצאי דופן ולתרחישים קיצוניים. כאלה שיכולים לפגוע בציוד, במידע העסקי ובכל אספקט שמשפיע על הפעילות היומיומית. ולמרות שבבסיס התמריץ להתקדם הלאה נמצאת מחשבה על תרחישים אופטימיים, אף בעל עסק לא יכול להרשות לעצמו לוותר על כלים שיעזרו לו להתמודד עם משבר. אחד מהכלים הללו הוא ביטוח מסחרי, ואם עדיין לא ביטחתם את העסק שלכם – עכשיו זה לגמרי הזמן המתאים.  

האם ביטוח מסחרי באמת מתאים לעסק שלי?

כבעלי עסק אנחנו משתדלים תמיד להגדיל ראש, אבל ישנם דברים שלא תמיד נמצאים בשליטתנו האישית. החל מפריצות פיזיות, דרך תקלות סייבר ועד לשריפות שעלולות לפגוע בציוד או במבנה. ביטוח מסחרי יכול להועיל בכל אחד מהאספקטים הללו וגם באספקטים נוספים, הכול בהתאם לסעיפים הרלוונטיים לעסק שלכם. אלה כמה מבין התחומים העיקריים שיכולים להיות מכוסים תחת ביטוח מסחרי: 

  • הגנה על סחורה – תהליך העברת סחורה חושף אותה למגוון נזקים לאורך כל הדרך, ולכן עסקים רבים רוצים להיות בטוחים שהסחורה שלהם מוגנת בכל שלב. ניליביט סוכנות לביטוח למשל, מציעה פוליסת ביטוח סחורה שמכסה את הרכוש החל מרגע הטעינה ועד לרגע הפריקה ביעד, כולל במצבי עצירות ביניים. מה שאומר שאם אתם עסק שמתעסק בהובלת סחורות או קבלתן באופן תדיר, תרצו לוודא שאתם מוגנים באופן הזה. 
  • הגנה על מבנה – ביטוח מסחרי שמגן על מבנה הוא משמעותי במיוחד לכל עסק. בייחוד במצבי תאונה, הצפה, שריפה וכדומה. בנוסף, קיים גם ביטוח מסחרי להגנה על ציוד, שעלול להיות חשוף לגניבות או לנזק בכל אחד מהמצבים שתוארו.
  • ביטוח כספים – ביטוח מסחרי נוסף שמוצע אצל סוכנויות ביטוח כגון ניליביט הוא ביטוח כספים. הכוונה היא לכיסוי על אובדן כספים שנמצאים בשטח העסק (בכספת למשל) או מועברים אליו. מאחר שנושא הכספים מטריד כל עסק בצורה משמעותית, ניליביט מציעים הרחבות שונות לפוליסת הביטוח הזו, החל מכספים חשופים, דרך כספים מזויפים או כספים בהכנה למשלוח או לאחריו, ועד לכיסוי כספים שנמצאים בדירות של עובדים ומנהלים – כולל במקרים שהם מחוץ לשעות העבודה הפורמאליות. 
  • ביטוח אבטחת מידע – כאן הכוונה לביטוח שמיועד לאירועי סייבר למשל, שעלולים להוביל לכשלים משמעותיים למידע העסקי. מאחר שעסקים רבים מחזיקים גם במידע אישי של לקוחות, כל אובדן או שיתוף של מידע כזה מחייב הקדשת משאבים רבים לצורך ניהול נכון של האירוע.  
  • ביטוח במצבי ריקול – מצבי ריקול מתייחסים להחזרי מוצרים מסיבות כאלה ואחרות, ועלולים כמובן להוביל לפגיעה משמעותית ברווחים העסקיים שלכם.

לכל הסעיפים שפורטו מצטרפים גם ביטוחים נוספים, בהם ביטוחי אחריות מקצועית, ביטוחי נאמנות עובדים ועוד. טרם קבלת ההחלטה המתאימה לעסק שלכם בכל הקשור לסוגי ביטוח מסחרי, מומלץ להתייעץ עם סוכנות ביטוח מקצועית ואמינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *