מדוע חברת המשלוחים צריכה את תעודת הזהות שלכם?

אילו פרטים אישיים עליכם לספק כחלק מהליך קבלת חבילות, ומהו תפקידה של תעודת הזהות?

הזמנת מוצרים באופן מקוון ממוכרים ומרשתות בחו"ל, הפכה למאפיין בלתי נפרד מאורח החיים של רבים מאיתנו. כשהמרחק הגיאוגרפי כבר לא מהווה אתגר, הזמנת הפריטים המועדפים עלינו נעשתה פשוטה מתמיד. אלא שכחלק מההליך של קניות מהסוג הזה, שנקראות בשפה המקצועית ייבוא אישי, החבילה שהזמנתם נדרשת לעבור מספר תחנות עד להגעתה אל היעד הנדרש. אחת מהתחנות הללו היא שחרור מהמכס, שלב שנתפס בעיני צרכנים רבים כהפתעה בלתי צפויה. 

חשוב לציין שההליך במכס נועד לענות של שני צרכים. הראשון הוא פיקוח על המוצרים המיובאים לישראל, ולכן בחלק מהמקרים נדרש למשל אישור מצד משרדים ממשלתיים על מזון, מוצרי תקשורת וכדומה. השני הוא תשלום עמלות שונות, המושפעות בין היתר משווי המוצרים ומעלות הנלווית לטיפול בחבילה עד לשחרורה.

מה קורה כשחברת המשלוחים נכנסת לתמונה?

מטבע הדברים, רוב המזמינים אינם בקיאים בהליכים השונים שעוברת החבילה, ולכן עשויים לא רק לאבד זמן אלא גם לשלם יותר בגין העיכוב על עלויות אחסון וכדומה. שירותיהן של חברות משלוחים או בלדרות כמו חברת GCX למשל, נועדו לפשט הליכים, לקצר את הפרוצדורה ולעתים גם לחסוך כסף. חברת GCX, המוגדרת כסוכן מכס מורשה, מלווה את המשלוחים לאורך כל הדרך ואף יוצרת קשר עם הלקוחות עוד טרם נחיתת החבילה בארץ. הדבר נעשה לצורך עדכון כל לקוח בסטטוס ההזמנה שלו, ובמטרה לאפשר לו להסדיר את עלויות התשלום מראש כדי להימנע מעיכוב החבילה לאחר הגעתה לנתב"ג. 

בזכות שיטת העבודה הזו, לקוחותיה של חברת GCX יודעים בכל שלב היכן המשלוח שלהם נמצא, מודעים מראש לעלויות הרלוונטיות ויכולים לקבל את החבילה מהר יותר וללא עיכובים מיותרים. 

מדוע חברת המשלוחים זקוקה לפרטי תעודת הזהות שלי?

בהתאם לחוקי הייבוא בישראל, ישנם משלוחים שמחייבים את היבואן להזדהות באמצעות פרטי תעודת הזהות. משלוחים כאלה הם למשל חבילות שמשקלן עולה על 5 קילוגרמים או כאלה שערכן הוא למעלה מ-100 דולרים. מספר תעודת הזהות נחוץ גם במצבים בהם המשלוח נדרש לשחרור פרטני מהמכס. כדי לעשות זאת עבורכם, חברת המשלוחים תיצור אתכם קשר ותבקש את פרטי תעודת הזהות שלכם.

לקוח שלא העביר בזמן את פרטי תעודת הזהות או לא הסדיר את התשלום הנדרש, עלול לגלות שהחבילה שלו עברה לאחסון ולכן עליו לשלם את דמי האחסון שלה. יצירת הקשר המוקדמת של חברת GCX עם לקוחותיה, מאפשרת לה להשלים את פרטי הלקוחות באופן מהיר ויעיל. כתוצאה מכך, נמנע מהם הצורך לשלם דמי אחסון גבוהים על חבילה שפשוט ממתינה למידע. GCX עושה זאת באמצעות מייל או מסרון, המפרטים את כל הפעולות הנדרשות לביצוע לצורך שחרור המשלוח בהקדם. 

ואם נחוץ לי מידע נוסף?

הקשר הישיר עם חברת השליחויות הוא חלק בלתי נפרד מהליך מסירה מוצלח. לצד לשונית מחירים, אפשרות מעקב אחר משלוחים ומענה על שאלות נפוצות, יחכה לכם בחברת gcx שירות לקוחות שזמין לכל שאלה ועניין. כדי שלא תצטרכו להמתין על קו טלפוני זמן ממושך, GCX מציעה פתרונות מתקדמים יותר. אתם מוזמנים לפנות אל שירות הלקוחות באמצעות משלוח פנייה באתר חברת GCX או בעזרת הצ'אט הדיגיטלי. בנוסף, גם בפלטפורמה של פייסבוק GCX מחכה לענות על כל שאלה שלכם. התחברו אל החשבון שלכם והיכנסו לעמוד של חברת GCX, כדי לקבל עדכונים ולשלוח הודעה בכל נושא שקשור למשלוח שלכם.

הליך שחרור ממכס באמצעות מספר ת.ז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *